THE UMBILICAL BROTHERS ´THE DISTRACTION´

Galéria

Svetoznáma komediálna dvojica z Austrálie opäť na svetovom tour a OPÄŤ NA SLOVENSKU!

Jedinečná, brilantná a technicky vyšperkovaná „mind blowing“ show, pri ktorej sa neprestanete smiať. Neuveriteľné herecké výkony sa stretávajú s mágiou špeciálnych efektov zeleného plátna. A to všetko v jedinečnej novej show, akú ste ešte nevideli!

The Umbilical Brothers sú medzinárodný fenomén komédie spájajúci úžasné hlasové a fyzické schopnosti s kombináciami divadla, grotesky a stand-up-u vo svojom vlastnom svete porušujúcom všetky pravidlá.

Americký časopis zameraný na kultúru Entertainment Weekly zaradil Davida Collinsa a Shane Dundasa medzi 100 najkreatívnejších ľudí v zábavnom priemysle. The Umbilical Brothers účinkovali napríklad v prestížnej Late Show Stephena Colberta v USA, po koncerte Jamesa Browna na Woodstocku´99 aj pred anglickou kráľovnou. Unikátne spojenie fyzickej a vokálnej komédie ich dostalo aj na štadióny ako support Robina Williamsa a pred publikum v Opere v Sydney.

Chalani sa objavili pred publikom v 37-mich krajinách sveta vrátane ročného pobytu v divadle Off-Broadway v New Yorku, kde hrali svoju debutovú divadelnú show Thwak ! Za túto show získali nomináciu na Drama Desk Awards. V Austrálii získali Helpmann Award - najprestížnejšie ocenenie v divadelnej oblasti (austrálska obdoba Tony Award) za komediálny výkon roka. The Umbilical Brothers boli headlinerom Edinburgh Fringe Festivalu a za svoju show získali Choice Award – cenu kritikov v kategórii Komédia a nomináciu na Edinburgh Comedy Awards. Mladší fanúšikovia a rodičia mladších fanúšikov ich môžu poznať z televízneho seriálu The Upside Down Show, ktorý vytvorili spolu s neziskovou organizáciou Sesame Workshop a získali za ňu ceny Daytime Emmy (v USA) a Logie (austrálska Emmy).

„Geniálne, originálne, inteligenté a veľmi, veľmi zábavné.“ ★★★★★” Broadway World

„Jedným slovom – BRILANTNÉ! ...Umbilical Brothers posunuli zábavu na inú úroveň...“

"Show, ktorá je taká úžasná, že možno prídete o hlavu...10/10!" ★★★★★ Theatre People

"Umbilical Brothers demonštrujú, že nie sú len čarodejníkmi umeleckej formy stand-up comedy, ale aj technológie špeciálnych efektov." - ★★★★★ - The Advertiser

Predstavenie je v angličtine, bez tlmočníka.

23.11.2023 o 20:00 hod. vo Veľkej sále Domu kultúry

Vstupné: 18,-€

Podujatie je súčasťou programu jubilejného 30. ročníka festivalu PAN.

Podujatie z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA

Dĺžka podujatia: 80 minút
Dátum lokálnej premiéry: 23. november 2023

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.